880249-019D
57mm x 19mm, 3300 Labels/Roll, 12 Rolls/Box, 25 mm Core, Thermal Transfer, Polyester, Permanent, Adhesive, Gloss, White
Z-ULTIMATE 3000T WHITE ZEBRA LABELS FROM ETIQUETTE
More Information
SKU 880249-019D
EAN 4054318628056
Specification
Features
Water-resistantYes
Finish typeGloss
ShapeRectangle
FormatRoll
Adhesive typePermanent
Tear-proofYes
Adhesive materialAcrylic
Print technologyThermal transfer
MaterialPolyester
Label typePermanent Adhesive
Product colourWhite
TypeDie-cut label
Weight & dimensions
Label width5.7 cm
Label height1.9 cm
Maximum roll diameter12.7 cm
Core diameter2.54 cm
Packaging content
Rolls per pack12
Labels per pack39600 pc(s)
Technical details
Labels per pack39600 pc(s)
Label typePermanent Adhesive
Harmonized System (HS) code84439990
Print technology
Colour
Product colourWhite
Material
MaterialPolyester
Logistics data
Manufacturer Zebra
Availability In Stock
Short Description 57mm x 19mm, 3300 Labels/Roll, 12 Rolls/Box, 25 mm Core, Thermal Transfer, Polyester, Permanent, Adhesive, Gloss, White