PLATE25F16LP
StarTech.com Low Profile 16in Parallel Port Header Cable Adapter w/ Bracket – DB25 to IDC26 Parallel Port Bracket DB-25 (F) to IDC 26 (F)
The StarTech.com Advantage
- Backed by StarTech.com Lifetime Warranty
More Information
SKU PLATE25F16LP
EAN 0065030848657
Specification
Ports & interfaces
Connector 2IDC 26 pin Motherboard Header
Connector 1DB-25 25 pin D-Sub
Cable length0.4 m
Connector 2 genderFemale
Connector 1 genderFemale
Performance
Product colourGrey
CertificationRoHS
Certificates
CertificationRoHS
Weight & dimensions
Weight45 g
Packaging data
Package width128 mm
Package height220 mm
Package depth20 mm
Package weight50 g
Technical details
Product colourGrey
Cable length0.4 m
Design
Manufacturer StarTech.com
Availability In Stock
Short Description StarTech.com Low Profile 16in Parallel Port Header Cable Adapter w/ Bracket – DB25 to IDC26 Parallel Port Bracket DB-25 (F) to IDC 26 (F)